FETÖCÜLERİ İZLİYOR DİNLİYOR MUSUNUZ?
Firuz Türker

Firuz Türker

Araştırmacı Yazar

FETÖCÜLERİ İZLİYOR DİNLİYOR MUSUNUZ?

Bu alçak Amerikan uşakları, CIA in ve BND nin kendilerine sağladığı imkanlarla sürekli yalan ve çarpıtma üreterek dolaşıma sokuyorlar. Bir yandan da yurtiçinde yeniden örgütlenmenin, kripto hücreleri harekete geçirmenin çalışmalarını yapıyorlar. Allah'tan polis bunlara göz açtırmıyor. Diğer yandan yaklaşan seçimler nedeniyle siyasi partilere 'sızma' hesapları yapıyorlar. AK Parti ve MHP bu konuda işi sıkı tutuyor. Mülakatlar, araştırma komisyonları falan ile ince eleyip sık dokuyorlar. Fakat diğer partilerin aynı hassasiyeti gösterdiğine dair bir işaret yok. Sanki kapılar ardına kadar açık.

Türkiye için en büyük tehdit bu Amerikancı şebekedir. Bunu dikkate almayan büyük hata yapar. Ama öyle gözü dönmüşler var ki Erdoğan devrilsin de isterse FETÖ cüler devirsin, isterse darbeyle devirsin alkışlayacaklar. 15 Temmuzda başaramadılar diye üzüm üzüm üzülüyorlar. Bunlar artık ne yerse yesin aşamasındalar; yani siyasi mevta...

FETÖ cülerin neler dediğine gelince; işte burası çok önemli. Bunlar yapılacak seçimlerin bir baskın seçim olduğunu söylüyorlar. Erdoğan'ın adım adım seçime hazırlandığını, muhalefeti uyutarak birden bire seçim kararı alıp muhalefeti köşeye sıkıştırdığı tezini işliyorlar. Ama bu arada iki de bir 'yüreğin yiyorsa hadi seçime gidelim, hodri meydan' diyenleri es geçiyorlar. Asıl hazırlıksız yakalananlar Türkiye'de seçimlerin ertelenmesini isteyenler. Yapmak istedikleri manipülasyonu hazırlayamadılar da süreye ihtiyaç hissediyorlar. FETÖ cüler bunların hoparlörü. Onlar mikrofona konuşuyor, FETÖ cüler ötüyor.

Konuşmaları bir dinleyin, bunlar demokrat, bunlar özgür yazmak isteyen gazeteciler, bunlar darbe marbe yapmaya kalkmamışlar. Erdoğan kendi kendine sahte darbe yapmış. Ama Semih Terzi neden alnından nallanmış, Halisdemir nasıl şehit edilmiş , 250 kişi nasıl katledilmiş, meclisi kim ve nasıl bombalamış, hükğmet yanlısı olan özel kuvvetler karargahı da 'sahtelikten' mi bombalanmış bunlardan söz yok. Türkiye'de otoritarizm güçlenmiş, demokrasi rafa kalkmış. Erdoğan OHAL eliyle büyük 'temizlik' yaparak muhalefeti sindirmiş, kendi önünü açmış. Bununla yetinmemiş, Bahçeliyi de 'kafesleyerek' MHP yi de yanına almış. Ama buna rağmen seçilemeyeceği korkusu uykularını kaçırıyormuş. O yüzden 'el mecbur' seçimlerde 'hile' yapacakmış. Bunun için 'seçim güvenliği' çok önemli imiş. Muhalefetin bu koşullarda kazanma şansı yokmuş. Ama umutsuzluğa kapılmak doğru değilmiş. Seçimden sonra hileli sonuçlara karşı ses yükseltilmeli ve halk harekete geçirilmeliymiş. Hileli seçimler sonrası nasıl davranılır bunun üzerine 'tez' hazırlayan akademisyenler varmış, onlardan fikir alınmalıymış. Erdoğan kazansa bile muhalefet meclis çoğunluğunu almaya yüklenmeliymiş. Böylece 'diktatörün' önüne geçmek mümkün olurmuş. Falan da falan da filan. Daha çok uzun; adamlar tam bir saat birbirleriyle bu konularda muhabbet ettiler.

Nasıl...? Tanıdık geldi mi? Birilerine FETÖ nün izinden gidiyorlar dediğimiz zaman mide-i kübradan atmıyoruz. Şimdi bunları yazıyorum diye vayyy... diye ayağa kalkanlar; FETÖ cüler söylüyorsa doğru olmayacak mı yani diye efelenenler; evet gerçekten öyle, adamlar haklı diye pişkinliğe vuranlar olacaktır. Bilin ki işte onlar FETÖ nün elemanı değilse bile hizmetkarlarıdır. Yani şimdiden seçimlerde ve seçim sonrasında uygulanacak taktikler formüllenmiş işte.

YORUMLAR

  • 0 Yorum