BERNA LAÇİN BİR LAF ETMİŞ ORTALIĞI BİRBİRİNE KATMIŞ?
Firuz Türker

Firuz Türker

Araştırmacı Yazar

BERNA LAÇİN BİR LAF ETMİŞ ORTALIĞI BİRBİRİNE KATMIŞ?

Ne demiş; '' İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni!'' demiş.

Keşke hiç konuşmasaymış. İdam cezasına karşısın tamam. Bunu da açıklıyorsun bu da tamam. Medine topraklarını neden karıştırıyorsun? Elinde istatistikler var mı o toprakların tecavüz raporu kırdığına?

Bu elitist züppelerin kafalarında bir şablon var. 'İslam dini her türlü kötülüğün kaynağıdır. ilkeldir, insaniyetten uzaktır' falan gibi. Bu düşünce Hıristiyan batı mahfillerinin İslam düşmanı kesimi tarafından kafalarına sokulmuştur. Onlar da bununla yatıp bununla kalkıyorlar. O nedenle AK Parti ülkeye ne kadar yararlı hizmetler yapsa da bu beyinleri yıkanmış kesime yaranamaz. Çünkü siyasal İslamcı.

AK Parti ve Erdoğan idamı geri getirmek istiyor diye onu eleştirirsin. İstediğin sertlikte tüvit de atabilirsin. Hatta daha ileri gidip afişler bastırıp ülkenin dört bir yanına astırabilirsin. İnsanları bunun için toplantılara, yürüyüşlere, bunlar gibi demokratik etkinliklere çağırabilirsin. Angelina Jolie gibi kendini böyle idealist bir işe adayabilirsin. Ama onun yaptıklarına benzer işler yapmalısın. Oturduğun yerden bir tüvit atıp milletin sinirini tepesine fırlatamazsın. Hadi bunu da yaptın diyelim. Neden yalan yanlış yazıyorsun. Utanmıyor musun?

Dünya Tecavüz raporu diye bir rapor var; sen baktın mı hiç ona? Yaz google a çıkıyor. O raporda ilk on sırada hangi ülkeler var;
1. Etiyopya 2. Hindistan 3. Kanada 4. İsveç 5. Sri Lanka 6. Güney Afrika 7. Fransa 8. ABD 
9. Almanya 10. İngiltere

Hani nerede Türkiye, nerede 'Medine toprakları'? Demek ki bu kadının amacı 'üzüm' değil. Belli ki seçimde tuttuğu taraf kaybetmiş, kazanan tarafa şöyle bir kin kusayım demiş.

''Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin.'' demiş. Üretsinler tabi. Ama neden yalnızca onlar üretsin, nmeden bütün toplum kesimleri katılmasın tartışmaya? Kimler 'bırakmalı' yani? Mesela darbeye maruz kalmış politikacı sesini çıkarmamalı. Başını önüne eğip, 'siz ne derseniz o olsun abi' deyip sesini kesmeli. Üst üste gelen çocuk cinayetlerinden bezmiş ve infiale uğramış halk (yani ayak takımı) sokaklara dökülüp talebini belirtmesin. Boşuna elitist denmiyor bunlara.Bir tek, 'Siz kim oluyorsunuz ulan, işi uzmanına bırakın' demediği kalmış.

Hele son cümle hepten sorunlu 'Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!' miş. Birileri ona zaten devletin toplum inşa etmediğini, etmemesi gerektiğini, toplumların devlet inşa ettiğini söylemeli. Söylese ne olur? Kafası 'toplum mühendisliği' ile şartlanmış birine fayda eder mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum