MECLİS DARBESİ PROJESİ?
Binnur Günay

Binnur Günay

Algı uzmanı, Araştırmacı - Yazar

MECLİS DARBESİ PROJESİ?

Kamuoyu ve seçmenler nezdinde hazırlanıp itibarsızlaştırma operasyonlarıyla şekillendirilmeye çalışılan projelerin "kapsülleri" arasına gizlenen aday adaylarının "renkleri"nin belli olması kriptolar arasında panik havası oluşturdu.
Katakulli listeler, "temayül" sihirbazlığı ile "sızma" girişimlerinden oldukça "ümitvar" olan bilumum çakal tahifesi pazartesi için başka hal çareleri aramaya başlamış.
Nihai amacın aritmetiği üzerinde kafa yoran kurmay kafaların hesabının ne olduğu artık çok net.
CHP, SP, DP ve İYİ partiye manivela pozisyonunda bekletilen HDP seçmeninin taşıyacağı milletvekili sayısından oluşan 'meclis darbesi'nden medet ummaları, hesaba göre 360'i bulacağı iddia edilen milletvekili sayısına "sızdırma" ve  Ak partili milletvekilleriyle nihai darbenin vurulacağı hesabı!
Ancak bu güruhun beklemediği, hesap edemediği "devlet aklı" karşısında nasıl bir "B planı" hazırladıklarının sergileneceğini pazartesinden itibaren görme imkanımız olacak.
Çapraz sorgu ve çarşaf liste tekniğine kadar sirayet eden kamufle aktörlerin nasıl bir yol haritası ile "bindirme" yapacaklarına dair karşı hamleyi göreceklerini de şahsen merak ediyorum.
Küllerinden doğmak ne demekse işte bu devlet yeniden küllerinden Reisiyle doğacaktır.

Binnur Günay

YORUMLAR

  • 0 Yorum