Şehit listesi sorgulama?

MSB Şehit listesi sorgulama nasıl yapılır? - Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile şehitler listesi sorgula!

Şehit listesi sorgulama?

MSB Şehit listesi sorgulama nasıl yapılır? - Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile şehitler listesi sorgula!

Şehit listesi sorgulama?
Editor: admin

Yakın zaman'da E Devlet sisteminin erişime açtığı soyağacı sorgulama sistemine büyük yoğunluk devam ederken bu sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar şehit listesi sorgulamak için msb.gov.tr adresine büyük ilgi göstermeye başladı. 

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi'den yapılan bu işlem ile Osmanlı’nın yıkılış'den, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda yapılmış savaşlarda şehit olanların kaydı öğrenilebiliyor. ‘’Ailemden şehit olanları nasıl öğreneceğim’’ cevabı en çok merak edilen soruların başında geldi. Şu an bu bilgileri görüntülemek isteyenler yaşanan büyük yoğunluk nedeni ile sisteme erişim sağlayamıyor.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile şehitler listesi sorgulama nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bu hizmete erişebilmek için ilk olarak http://msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele adresini ziyaret edin. Karşınıza çıkan pencereden istenilen bilgileri girerek ulaşım kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

ŞEHİT LİSTESİ SİSTEMİNDE HANGİ BİLGİLER YER ALIYOR?

Sistemde 1853 Kırım Savaşı, 1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı, 1897 Osmanlı-Yunan Savaşı, 1911 Trablusgarp savaşı, 1912-1913 Balkan Savaşı, 1914-1918 Birinci Dünya Savaşı, 1919-1922 İstiklal Savaşı, 1950-1953 Kore Savaşı ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit düşenlerin kimlik bilgileri yer alıyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum