DOĞUDAKİ DOKTORLARIN ÇİLESİ.?

DOĞUDAKİ DOKTORLARIN ÇİLESİ.?

Doğu ve güneydoğu illerinde doktor olmak hem kolay bir meslek hemde çok zor bir meslek

30 Ekim 2017 - 17:00

Doğu ve güneydoğu illerinde doktor olmak hem kolay bir meslek hemde çok zor bir meslek. Sebebine gelince doğuda ki hasta yakınları ve hastalar DOKTOR'ları sanki insan üstü sihirli güçleri varmış gibi hemen hastalarına dokunur dokunmaz iyileşecekmiş gibi bir beklenti içindedirler. Oysaki buradaki Doktorlar da EDİRNE deki doktorlarda senin benim gibi insanlardır. Sadece TIP okulunu okuyup mesleklerini icra etmektedirler. Ha tabi ki içlerinden bazıları hem meslekleri dalındaki uzmanlığı ve beceriliği elinin hafifliği ile nam vermektedir. Ayrıca bazıların da da ALLAH VERGİSİ özel bir yetenek bulunmaktadır.
İşte tam bu konuyla ilgili bire bir yaşadığım bir olayı size aktarmak istedim.
Üç gün önce MUŞ ta ikamet eden ağabeyim anjiyo olmak için TATVAN BİTLİS devlet hastanesine gidip anjiyo olurken tesadüf olarak sayın KARDİYOLOG DOKTOR BEDRETTİN BOYRAZ hocamızın dikkati sayesinde ağabeyimin beynine giden bir ana damarın yüzde 95 tıkalı olduğunu ve çok acil müdahale yapılması gerektiğine inanarak hemen müdahale etmeye başlamış. Hastamızı teknik ve malzeme bakımından daha donanımlı olan VAN YÜZÜNCÜ YIL TIP FAKULTESİNE sevkini yaparak bizzat kendisi de hastamıza eşlik etmiştir. Fakültenin DEKANI ile iletişime geçerek çok acil olarak ameliyatını birlikte yapma kararını almışlar. sayın DEKAN PROF DR MUSTAFA TUNCER aynı zamanda DR.BEDRETTİN BOYRAZ ında hocalığını yapmış çok değerli, şahsiyetli, alçak gönüllü, herkesin derdine koşan, uzmanlık dalında bir dahi ALLAH vergisi bir yeteneğe sahip bir şahsiyettir.

Bu iki değerli hocalarımız ameliyatın saatini ayarlarken ben istanbul'dan VAN a uçakla gitmeden evvel çok değerli bir dostum olan aynı zamanda uzman DR MEHMET ALİ BİLGİLİ beyi arayarak durum hakkında bilgi sahibi olmak istedim. Mehmet ALİ hocam bana hiç merak etme AĞABEYİN MEHMET CEVAT ŞİMŞEK emin ellerde sen sağ salim gel inşallah ameliyatını çok başarılı bir şekilde yapacağız diyerek bana çok güven ve teselli verdi. Tabi ALLAH biliyor ya ben ağabeyimi alıp İstanbul yada ANKARA ya götürme niyetindeydim. Ama VAN a vardıktan sonra çok değerli hocalarımızla tanıştıktan çok rahatladım. Hatta bölgede kısa bir araştırma yaptıktan sonra herkesin söylediği DEKAN PROF DR MUSTAFA TUNCER ve ekibinin elinin hafif olduğunu merak etme çok başarılı bir ameliyat olacağını söyledikten sonra ameliyatı için gerekli işlemlere başlayarak operasyona başladık. Gerçekten çok başarılı bir ameliyat yaptılar. Ağabeyim bir gün sonra ayağa kalktı. Gerek ben gerekse ağabeyim MEHMET CEVAT ŞİMŞEK çok ama çok fazla mutlu olduk. Ameliyatı çok kritik olmasına rağmen değerli hocalarımız sayın DEKAN PROF DR MUSTAFA TUNCER sayın BEDRETTİN BOYRAZ'a, sayın SERKAN AKDAĞ'a ve sayın MEHMET ALİ BİLGİLİ hocalarımız ve değerli ekibi sayesinde kazasız belasız başarılı bir ameliyat gerçekleşti. ALLAH hepsinden razı olsun.

[gallery columns="2" size="medium" ids="30123,30124"]

Tam bu arada aklıma gelmişken bir öz eleştiride bulunmak istiyorum. Zaman zaman istemesekte ölümlü vakalar'da yaşanıyor. Mesala trafik kazasında yaralanmış daha hastaneye gelmeden hakkın rahmetine kavuşmuş vakalar acile getirilip son bir umutla müdahale yapıldıktan sonra yapılacak bir şeyi olmayan doktorlarımız hasta yakınına başınız sağ olsun der demez kendini kaybeden bazı insanlarımız maalesef DOKTOR kardeşlerimize saldırıyorlar hatta darp ediyorlar sanki doktor onu öldürmüş gibi saldırıya geçiyorlar. Bu çok çirkin bir harekettir o doktor arkadaşımız elinden geleni yapıyor zaten ama daha hasta yada yaralı daha hastaneye gelmeden vefat ediyor. Ecel gelmişse doktor değil bütün kainat bir araya gelse kimse bir şey yapamaz. Bu konuda biraz daha duyarlı olmalıyız bazı doktor arkadaşlarında hasta yakınlarına biraz daha nazik olmalarını tavsiye ediyorum. Yangına körükle gitmemeliyiz. Tüm doktorlarımıza özellikle Doğu ve güney doğudaki görev yapan tüm doktor arkadaşlarımızın ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLEKLERİM ………

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası

Bu haber 654 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bank Asya İçin Yargıtay Kararı?
Bank Asya İçin Yargıtay Kararı?
Şehit listesi sorgulama?
Şehit listesi sorgulama?