BERZANİ AİLESİ EKTİĞİNİ BİÇTİ ?

BERZANİ AİLESİ EKTİĞİNİ BİÇTİ ?

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası Geçtiğimiz günlerde sabah öğlen akşam BERZANİ nin gayri meşru referandumu gündemden düşmüyordu

12 Kasım 2017 - 15:25

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası

Geçtiğimiz günlerde sabah öğlen akşam BERZANİ nin gayri meşru referandumu gündemden düşmüyordu. Berzani referandumdan sonra KERKÜK ve MUSUL'u hatta süleymaniye'yide kaybettikten sonra kafasına sardığı poşisini önüne bırakarak ben nerde hata yaptım diye kara kara düşünüyormuş. Erbil deki bir haber kaynağım bana çok ibret verici bir olay anlattı.Şaşırmadım çünkü 5 yıla yakın o bölgede bulunmam hasebiyle o bölge insanlarının ne kadar zalim ne kadar merhametsiz ne kadar acımasız olduklarını zaten biliyordum. Erbil deki kaynağımın bana anlattığı olayı aynen size aktarıyorum.
ERBİL deki kaynağım dediki: Benim akrabam olan HALO ŞİWAN 10 yıla yakın MASİF te BERZANİ ailesinin birinin evinde fırıncı ve yemekçi olarak çalışmaktaydı. Yaklaşık bundan 6 ay önce bir gün işe giderken kanserli yatalak olan karısı akşam eve gelince bulursan bir parça balık al canım balık çekti demiş. HALO ŞİWAN da hasta olan karısını kırmamak için tamam akşam getiririm demiş. İşe gidip akşama kadar kölelik yaptığı Berzani ailesine hizmet etmeye devam ederken bir misafir gelir. Şiwan dayıyı çağırırlar gelen misafire 4 veya 5 kiloluk bir balık al ve o balığı da fırında pişir getir derler. 10 yıldır yanlarında köle gibi çalışan bu adamcağızda hemen pazara gidip 5 kiloluk dev bir balık alır ve getirip ortadan ikiye ayırır güzel bir şekilde fırında pişirdikten sonra büyük bir tepsiye koyarak misafir ile ev sahibi olan bay BERZANİ efendinin önüne koyar.2 kişi olan bu şahıslar balığın yarısını bile bitirmeden sofradan kalkarlar. HALO ŞİWAN önlerinden artan balığı toplarken balığın yarısından fazlasının arttığını görünce çok sevinir. Çünkü kanserli olan karısı sabah işe giderken bir parça balık istemişti. İşte tam istediği gibi bir parça değil on parça balık var nasılsa çöpe dökülecek bari çöpe atmayayım karıma götüreyim garibim sevinsin, diyerek tepsiyi kaptığı gibi mutfağa gider. Çöpe atılacak balık artıklarını bir poşete doldurur işini bitirdikten sonra evinin yolunu tutar.

Tam kapıdan çıkarken elindeki poşeti ev sahibinin dikkatini çeker. Evde misafir olduğu için bir şey demez. Şiwan evine varır varmaz karısına balıkları ikram eder. Ertesi gün işine gider ve ev sahibi kendisini çağırır. Dün akşam giderken elinde bir poşet vardı o poşette ne vardı ?. diye sorar. Şiwan dayı mahçup bir ifadeyle çöpe gidecek olan balık artıklarıydı dün sabah işe gelirken kanserli olan karımın canı balık çekmişti benden akşama eve gelince bana balık getir demişti. Sizde misafire balık ikram edince artanı toplayıp poşete koydum. Nasılsa sizden artan balık artıklarını çöpe dökecektim bari karıma götüreyim de hiç değilse oda sevinsin demiş. BERZANİ efendi sizce ne desin iyidir? BERZANİ EFENDİ O BALIK ARTIKLARINI BİR KÖPEĞE YEDİRSEYDİN DE KARINA YEDİRMESEYDİN DİYOR!... İnsanın kanını donduracak bu kelimeleri söylüyerek adamcağızı bide işten kovmuş. Evet düşünün BERZANİ ailesi çöpe giden yemek artığını bile paylaşmazken biz hangi akılla onlardan vefa ve dostluk bekleyebiliriz. Gavur bile olsa kanserli karısına çöpe gidecek olan artıkları götüren 10 yıl boyunca köleliğinizi yapan bu adama bırakın söz söylemeyi en azından iyi düşünmüşün demesi lazımken söylediği söz hiç bir insanlık tarihinde karşılığı yoktur.

EEE siz kendi elinizin altındaki kölenize bile bu kadar zulüm yaparsanız ALLAH ta sizi al aşağı yapar. Daha çok düşünürsün BERZANİ EFENDİ yaptığınız zulümlerde boğulacaksınız. Yüzlerce iş adamlarımızın hayatını bitirdiniz paralarına el koydunuz iftiralarla cezaevlerine attınız ama sizin bir hesabınız varsa RABBİMİN DE BİR HESABI VAR . SİZİN HESABINIZ ŞAŞAR AMA RABBİMİN HESABI ASLA ŞAŞMAZ.....

Gazeteci Yazar ŞAHİN ŞİMŞEK / Ülke Postası

Bu haber 171 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bank Asya İçin Yargıtay Kararı?
Bank Asya İçin Yargıtay Kararı?
Şehit listesi sorgulama?
Şehit listesi sorgulama?