15 TEMMUZ 2.YILDÖNÜMÜ15 TEMMUZ 2.YILDÖNÜMÜ

    Dün akşam Türkiye genelinde 15 TEMMUZ kutlamalarına şahit olduk.Tek kelimeyle muhteşemdi. Avrupalıların deyimiyle çılgın TÜRKLER yine sokaktaydı!!! Yine meydanlardaydı.Ama bu kez sanki düğün dernek bayram’mış gibi çoşkuyla kutlamalar yapılıyordu.Bu sevincin bir çok nedeni vardı.Her şeyden evvel o malum gecede ülkemizi bölmek parçalamak ve siyonistlere,emperyalistlere,kapitalistlere peşkeş çekmek isteyen vatan hainlerinin 1 DOLARA kiraya verdikleri akıllarını hepten  aldık.Neye uğradıklarını şaşırdılar felekleri şaştı.Donup kaldılar,çünkü bu milleti halen 60 lı yıllardaki gibi  80 li yıllardaki gibi tanktan tüfekten toptan mermiden korkup evlerine saklanacaklarını zannettiler.Ama o hainler  şok oldular.Çünkü karşılarında böyle direnecek bir  milleti beklemiyorlardı.Hele hele ömrünü bu millete adamış baş komutanımız  sayın BAŞKAN’ımızın kaçıp gideceğini zannettiler.REİS’inde diğerleri gibi şapkasını  eline alıp kaçacağını  zannettiler ama yanıldılar.Milletiyle beraber meydana inmez zannettiler.Ama yanıldılar hemde hayal kırıklığına uğradılar belleri kırıldı,elinde silah olarak  sadece bayrak olan vatan sevdalılarına kurşunlar yağdırırken o zalimlerin elleri hiç ama hiç titremedi.Tanklarına toplarına uçaklarına sadece tek silahımız olan bayrağımızla karşılık verdiğimizi görünce içlerine ALLAH tarafından korkular salındı.Akılları gitti,gözleri kör oldu,kalpleri mühürlendi.Vahşice katliamlar yaparken zerre kadar vijdan merhamet,ALLAH korkusu,insani duygu içlerinde kalmamıştı.

  Yukarda kutlamanın sevincini yaşarken bir yandanda o gece vatanımızı bu alçak FETONUN UŞAKLARINA kaptırmamak için,ezanlarımızın susturulmaması için,bayrağımızın indirilmemesi için canlarını hiçe sayarak kahramanca mücadelesini verirken şehit olanlarıda anarken yad ederken içimiz hüzün kapladı.SEVİNÇ VE HÜZÜN bambaşka bir duygu insan olan ancak bu duyguyu yaşar hisseder.Alçaklar vatan hainleri bu duyguları bilmezler.Birazda o vatan hainlerinin akıllarını alan bir kaç kahramanımızın çok ilginç  gayretlerinden söz etmeden geçemiyeceğim.Çünkü o gece yurdumuzun her köşesinde destan yazılıyordu.Yüzlerce binlerce kahramanlık öyküsüne şahit olduk.

Hatırlayın : bir tamirci abi vardı milleti ezip geçen tankı durdurmak için tişörtünü tankın ekzosuna tıkamıştı,duman tankın içine girince içindeki hain boğulmamak için tankı durdurup kapağını açmişti.

Hatırlayın: Bi ŞERİFE bacı vardı olayı duyar duymaz kocasının kamyonetinin direksiyonuna geçip mahallede yolda ne kadar  genç varsa  kamyonete bindirip hainlere karşı direnmişti.

Hatırlayın:Akıncılar hava üssünden uçakların kalkmasını engellemek için  bir köylü amcamız yeni topladığı mahsülünü ateşe vermişti.Gayesi neydi tarlasından çıkan dumandan pist görünmesin hainler uçakları kaldıramasın diye.

Hatırlayın:Şehit ÖMER HALİS DEMİR komutanından aldığı emirle o gecenin kaderini belirlemişti.Evet bu kahramanımız  o hain oğlu hain olan semih TERZİ yi anlının çatısından vurup o alçağı cehenneme postalamıştı.Kendiside peygamber efendimize komşu oldu.

Hatırlayın: Hatırlayın yaşlı bir teyze yanından tank geçerken ayağındaki terliği çıkarıp tanka vuruyordu.

Hatırlayın:Yüksek bir binanın çatısına çıkan bir genç kardeşimiz jet in üstüne atlamağa çalışıyordu.Hatta elindeki   tornavidayı JET’e fırlatarak belki motoruna denk gelirde düşer diye..

Hatırlayın:15 TEMMUZ şehitler köprüsünde motorsikletini köprüyü tutan o vatan hainlerin üstüne sürerken hainler tarafından şehit edilmesini hatırlayın..

Hatırlayın:ÖZEL HAREKETTE görevli polis ablamız vardıya mesaisi bitmiş evinde iken  1 yaşındaki bebeğini kucağında sallarken olayı duyar duymaz bebeğini komşusuna bırakıp görev yaptığı binaya gelirken şehit edilen cennet mekan ablamız şahadete koşarken bebeğini bile düşünmedi.   Önce vatan dedi bebeğim annesiz de büyür ama vatansız büyüyemez diyerek şahadete koştu.

Hangi birini anlatayım o gece 249 cennetlik şehidimizin oldu. Her birisinin ayrı ayrı kahramanlık destanı var.2190 gazimizinde kendi çapında ayrı ayrı kahramanlıkları var.Rabbim o geceyi engelleyen engellemeğe çalışan tüm herkesten razı olsun.ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM.GAZİLERİMİZE SAĞLIKLI  HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM.BİR DAHA BÖYLE BİR VAKANIN YAŞANMAMASI İÇİN RABBİMDEN NİYAZ EDİYORUM.

KALIN SAĞLICAKLA...