FED'İN KAMİKAZELERİ FETÖCÜ MÜ?

Binnur Günay / Ülke Postası Faiz lobisi denen küresel güçlerin kriz ve kaos tezgahtarlarının yeniden boy gösterdiği günlerdeyiz

FED'İN KAMİKAZELERİ FETÖCÜ MÜ?

Binnur Günay / Ülke Postası Faiz lobisi denen küresel güçlerin kriz ve kaos tezgahtarlarının yeniden boy gösterdiği günlerdeyiz

FED'İN KAMİKAZELERİ FETÖCÜ MÜ?

Binnur Günay / Ülke Postası

Faiz lobisi denen küresel güçlerin kriz ve kaos tezgahtarlarının yeniden boy gösterdiği günlerdeyiz. Reis bir kez daha "bankaları" işaret etti. Bankalar üzerinden şekillenen faiz artışlarının ana kaynağını gösterdi.
Bankalar üzerinden asıl aktör ve aktörler kim?
FED denen global kaos mimarları!
Eğer dedi Reis "faiz artışlarını kontrol edemezsek felaket kaçınılmaz olur" mealinde açıklamalarını çok önemsedim.
Bu FED denen küresel tetikçinin "gezi olayları" öncesine kadar ve hatta olayların genelleşmesi adına ortaya koyduğu kapital sürüm, kısıtlama blokajlarının içinde yer aldığı görüldü.

Faiz ve enflasyonel dengenin kontrolden çıkarak ülke ekonomisi ve buna dayalı politikaları iflas ettirip, toplumsal tabanda karşılıklar bulmasını sağlayan güç olarak FED ve benzeri kurumların her zaman olduğu gibi ilk hedefi Ankara!

Küresel para genişleme politikasının ana kanalları olan FED benzeri oluşumların tezgahtarlarının bankalar olduğu artık çok açık. İşte bu sebeple Reisin direkt muhatap aldığı "faiz lobisi" argümanı mevcut tehlikenin baraj rolündeler.
Yani kontrol edilemeyen para, ekonomik değer başkalarının kontrolünde kaos tezgahlar!
Reisimizin ekonomiden sorumlu "Yiğit" aktörlerinin bu bazda daha reel tahliller yapıp, masaya getirmesi gerekiyor mu?
Evet!
Devlet bankaları gerçeğine ve diğer bankacılık aktörlerinin kontrollerinin kimlerin elinde olduğu oldukça büyük önem arzediyor. Sahi bankacılık sektörü içinde kripto konumda kalmış, bazı güç odaklarının "dayanak, destek" verdiği aktörler var mıdır?

Fetöcüleri bankacılık sektörü içinde sadece Yeni Asya üzerinden sirkülasyon ve yeterlilikle bilmek yeterli olur mu?
Bankacılık sektöründe faiz lobisinin aparatı olan banka bürokratları yok mudur?
Adı üstünde FED!
Fetösüz çalışabilir mi?
Gezi de farklı aktörler üzerinden aslında yapmak istedikleri, gerçekte fetö teröristlerinin farklı rollerde yansıtılmasıydı. Orada kullanılan aktörler tamamen taşeron işçilerdi...

Demek ki Reis bu kez ciddi manada aldığı istihbari bilgi ve belgeler üzerinden faiz lobisine işaret etti. O halde devlet bankaları ve onlarla işbirliği içinde hareket eden para spekülatörleri fetö ajanlarının temizlenmesinin çok önemli olduğuna da işaret ediyor.
Banka bürokratlarının görev alanları yeni bir gezi için mevzi almış olmasın?
Zam algısına dikkat!
Anahtar kelime zam'dır!.
Binnur Günay / Ülke Postası

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum