Dolar yükseldi Diye ağlama, Fırsata Çevir?

Dolar yükseldi diye ithalatçı ağlasın, halk olarak biz faturamıza gelen enerji bedelleriyle de öyle yada böyle baş ederiz...

Dolar yükseldi Diye ağlama, Fırsata Çevir?

Dolar yükseldi diye ithalatçı ağlasın, halk olarak biz faturamıza gelen enerji bedelleriyle de öyle yada böyle baş ederiz...

Dolar yükseldi Diye ağlama, Fırsata Çevir?

Dolar yükseldi diye ithalatçı ağlasın, halk olarak biz faturamıza gelen enerji bedelleriyle de öyle yada böyle baş ederiz.
Bazen başa gelen musibetler bize yeni fırsatlar, alanlar açar.
PKK ile mücadele de Batı'lılar şu silahı kullanamazsın, bunu kullanamazsın demiş, İHA vermemiş, yada satın aldıklarımızı arıza için yolladığımızda bize iade etmemişlerdir.
Uydu görüntülerini bizimle beraber Kandil'e de verdiler.Uçaklarda ki bilgisayar sistemleri harekete geçip, koordinatlar girdiğinde Kandil uyarılmıştır.
Noldu bunların sonunda; kendi helikopterimizi yapmışız, uçaklarımızın bilgisayar sistemleri bizim çocuklarımızın yazılımları.
6 uydu şu an havada.
Bırak gözetleme İHA'larını, silahlı Bayraktar'lar göz açtırmıyor.
Yani komşunun kötüsü adamı mal sahibi yapar denir ya Anadolu'da , aynen öyle oldu bir yerde.
1946'dan beri siz üretmeyin biz size verelim hazırcılığından geldiğimiz bu nokta kaçınılmazdır.
1964 yılında "Johnson mektubundan" utanıp ders almayan o günün Türkiye'si, 1974 Kıbrıs Harekatı sırasında bizim uçaklarımız bizim Kocatepe Kruvazörümüzü vurdu.Yıllarca boykot sürdü üstüne üstlük bir de.
İşte bugün terör örgütleri ardı sıra, içeride ki uşakları ve iş birlikçileriyle Türkiye'ye top yekun savaş açmışken, dolar üzerinden manipülasyonla ekonomik zarar vermek istiyorlar.
Şimdi buradan bir fırsat çıkarsın bu Ülke'nin çocukları.
Rahmetli Özal ihracat için küçük işletmelerin önünü açmıştı da, hani hayatında hiç yurt dışına çıkmamış, dil bilmeyen, gömlek imalatçısı, pantoloncu, çorapçı ve akla gelebilen her sektörden insanımız dünya'nın dört bir yanına dağılmışlardı.
Malatya, Maraş, Kayseri, Denizli, Bursa ve diğer her şehirde ki küçük imalatçı arkadaşlar.
Gideceğiniz her ülke'de şu an satacağınız ürün 3/1 oranında avantajlı.
Ne duruyorsun arkadaşım, kendin gidemiyorsan oğlunu, pazarlamacını yolla.
Ve sen turizimci arkadaş.
Şu an bütün Avrupa ve Rusya'da erken rezervasyon bağlantıları zamanı.
Bize dolar üzerinden had bildirmek isteyen Avrupa'lının halkını yazın Ege'ye, Akdeniz'e yığarak onlara dersini ver sende.
Ağlama zamanı değil, koşturma zamanı...
Türkiye'yi seviyorsan hızını 2 katına çıkarmalısın...
Orhan Baylan / ülke postası


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum