SON DAKİKA

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Kaçıncı haykırışım bu sana …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

POLEMİĞİ SEVMİYORUM

0
0

Beceremediğimden değil, özellikle sosyal medyada tartışmak mümkün değil. Kalitesiz bir atışma çıkıyor ortaya. Bu nedenle tartışmalardan, başkalarına yorumlar yazmaktan kaçınırım. Bana sataşan olursa da yanıt vermek istemem. Ne gerçekten söylemek istediğini ifade edebiliyorsun yazıyla ne de karşındaki seni anlıyor. Çoğu zaman ben de karşımdakini anlayamıyorum. Bu nedenle sosyal medyada tartışma sağlıksızdır.
Hem insanı gereksiz yere de geriyor bu tür verimsiz atışmalar. Ama bazıları bundan keyif alıyor tabi. Bunlarla diyalogdan da kaçınmaya çalışırım. Bazen de mümkün olmuyor tabi.
Ama çamura saplanmış bir sazan sürüsüne ne demek istediğini anlatmak mümkün değildir. Çünkü karşındakinde anlamaya niyet yok. Ülkeni sev diyorsun, AK Partiyi sev dedin anlıyor. PKK nin peşine takılıp gidiyor. Türkiye ile bağını tamamen kesmiş bu kesimde ‘özgürlük‘ ruhu var sanıyor. Lafı saptımayalım öyle de sanmıyor da o ihanetten bir menfaat umuyor. FETÖ cülerin manipülatif paylaşımlarına alet oluyor. Muhalif olmakla Türkiye’nin altını oymak isteyenlerin oyuncağı olmayı karıştırıyor. Belki de bilinçli tercih yapıyor. Sonra da kalkıp koca koca laflar ediyor. Hem de nasıl; aklımızla alay edercesine.

Yurdunu sev diyorsun, ‘milliyetçilik’ bu diyor. Eee….

Milliyetçilikse milliyetçilik elbette. Karşımızda ülkemize karşı savaş açmış enternasyonalistler mi var? Bizde kara düzen, onlarda sonsuz özgürlük ve demokrasi rüzgarları mı esiyor. Trump seçim kazanıyor, seçimleri nasıl gayri meşru hale getiririz diye bin bir türlü hile pazarlıyorlar. Bir de o sazan sürüsü benim bu cümlemden Trump’ı desteklediğim sonucunu çıkarmalı aslında. Onlara bu yakışır.

Bu kadar taşkafa bir güruhla baş etmek zordur. Hele ki facebook koşullarında. Çanakkale boğazı diyorsun başka bir şey anlıyor. Söyleyecek düzgün bir iki cümlesi yok ya, çarpıtacak, senin de sinirlerini oynatacak, meşgul edip bir iki faydalı iş yapmanı da engelleyecek.
Bakın bu akşam da vaktimi yediler.

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir