SON DAKİKA

Trump rok Erdogan şah İsrail mat …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

NE OLA Kİ?!

0
0

Bazen Youtube üzerinden çok farklı ilim dallarındaki tartışmalara bakıyorum… Soru soran toplulukla cevap veren Uzmanın psikolojisi ve aralarında kurdukları iletişim türünü gözlemliyorum. “Bir alanda “Bilgi” sahibi olan kişi kendisine oranla o alanda daha az bilgi sahibi olan karşısındaki topluluğa “bilimi” anlatmakla yetinmeyip ısrarla “Düşünme ve Davranma Koçluğu/Rehberliği” yapmakta ısrar ediyor. Neredeyse istisnasına rastlamadım. Sanırım rolleri, pozisyon alışları; bu iletişim türünü analiz etmemiz gerekiyor.
Kuşkusuz bu topluluklar “Bu da bir iletişim türüdür; başkasını ilgilendirmez!” diyor olabilirler. İyi ya sorun da tam da burada zaten. Çünkü bu iletişim türü içinde olanlar mutlaka orada olmayan bir başka bilgi sahibini ve soran grubu hem hedef gösteriyor hem de aşağIlayıcı yorumlar yapma ihtiyacı hissediyor.
O zaman konuştuğumuz konu “Bilgi” veya “Bilim/İlim” ile ilgili değil. Başka bir kavram ve pencere ile ele almamız gereken bir “durum” söz konusu? Ne ola ki?

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir