SON DAKİKA

Trump rok Erdogan şah İsrail mat …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

BATI TÜRKİYEYİ KAYBEDERKEN

0
0

Batının Türkiye’yi at terbiye eder gibi kendine uydurma anlayışı 15 temmuzda iflas etti.
At nasıl terbiye edilir? Kementle boynundan yakalarsın, uygun bir anı yakalayıp sırtına atlarsın ve bütün o haşinliği, hırçınlığı geçip; yenilgiyi kabul edip kulaklarını düşürünceye kadar mahmuzlarsın.

Halbuki bu ülke İslam coğrafyasında batıya en yakın ülkelerden biri, belki de en önemlisi. Biz bunu yıllarca avantaj sandık. Onlara en yakın biz olduğumuz için bize farklı gözle bakacaklarına inandık. Öyle değilmiş.

İdris Naim Şahin bakanken kendisini çok sevdiğini söyleyen bir vatandaşa ‘nerden bileyim sevdiğini, hadi bir takla at bakalım’ demişti. Biz kaç takla attık yine de yaranamadık. Çünkü karşılarında Erdoğan gibi bir Kunta Kinte var. Laf söz dinlemez. Başına buyruk, bildiğini okur, bunların karşısında el pençe divan durmaz. Ağzını burnunu kırsan yine de kaldırır kanlı yüzünü. İşte bu yüzden hem ona, hem de onu seçtik diye bize gıcık kapar oldular. Şimdi hakkımızda söylemediklerini bırakmıyorlar. Ne sübyancılığımız kalıyor ne de ‘kökten dinciliğimiz’. Ağzının suyunu akıtarak bunların söylediklerini aynen tekrarlayıp bunlara yalakalanan bizim aklı uçmuş tayfasını hiç hesaba almıyorum. Onlar, bunların hınk deyicisi. Kimliklerini yitirmişler. Asıl olan İsveç Dışişleri Bakanıdır, Viyana havalimanına aleyhimize pankart asanlardır. Fetullah’a kol kanat gerenlerdir. Bunların ne dediğine bakmalı.

Evet bu ülke ‘kökten’ dincidir. Yüzlerce yıllık bir kökten gelir Müslümanlığı. Tıplı sizin ‘kökten’ Hıristiyanlığınız gibi. Ama Türkiye insanı batıya aşık olmuştu. Türkiye’yi kendi içlerine kabul edeceklerine inanmıştı. Bu uğurda 50 yıl kapılarında beklemiş, o kapının her açılışında gözleri çakmak çakmak yanmıştı.

Ama onlar bizim seçtiğimiz Cumhurbaşkanını istemiyorlar. Onların tercih ettiği birini seçmemizi istiyorlar. Bu yüzden bize çok kinliler. Avusturyalı kadın spiker ‘bizim Türkiye halkıyla bir sorunumuz yok, Erdoğan’la var’ diyor. Yahu onu biz seçtik. Nasıl bizimle sorununuz olmaz. Onun için darbecileri daha çok sevdiler. Daha çok desteklediler. Ve biz darbecileri yendik diye bize daha çok kinlendiler. Şimdi bu kini kusuyorlar.

Ama yıllardır hayran hayran batıyı izleyen, onları ‘muasır medeniyet’ sayan bu halkın sempati ve kendilerine özenmişliğini kaybediyorlar. Çok da batının umuru öyle mi? O zaman ne diye böyle hırçın, sevimsiz ve serinkanlılıklarını kaybedecek kadar telaşlılar?

Türkiye ‘batı’sız olmazsa, batı Türkiyesiz hiç olmaz……

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir