SON DAKİKA

Trump rok Erdogan şah İsrail mat …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

Gelin Onlar Gibi Aglayalım …

GÜNDEM, Hatay Haber, Ortadoğu, SİYASET

"Amerikalıların "yerli"si

0
0

“Amerikalıların “yerli”si; dünya tarihi ve coğrafyaya “analiz/kavrayış” bağlamında yabancıdır. Bu nedenle dış işleri genelde yakın tarihin Amerikan mültecisi; ama artık Amerikan yerlisi sayılacak kadar Amerikalı olmuş kişiler tarafından yönlendirilir…”.
Trump’ın “Türkiye bizden daha fazla Ortadoğu’ya hakim; bu nedenle Türkiye’nin stratejisini belki merkez alarak hareket etmek lazım…” yaklaşımı bu olguya yaslanır demek mümkün. Kuşkusuz bu olguya; Amerikanın önceliklerine ilk sırada Amerika içi politikalarının/yatırımlarının eklenmesi eklenince; şu tespiti ön görmek sürpriz olmaz: “Evet” demek; ABD-Türkiye ilişkileri artık “Başkan-Meclis” değil “Başkan-Başkan” diline evrilecek. Kuşkusuz bu etkinleşme demek; “Kazan-Kazan” demek… Onun için Mart ayında terör azacaktır. Akıl ve sabır çelikleşmeli bu nedenle.

0 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Forum (soru cevap) Bölümünden Yapılan Haber ve Yorumlar, Doğruluğu ve kişi hakları ihlali sorumluluğu haberi ve yorumu yapan kişiye aittir. kesinlikle ulkepostasi.com sitemiz sorumlu değildir. Yapılan Haber kanuna aykırılık Teşkil ederse ve kişi haklarını ihlal ederse Haberi yapan kişi bu suçla mahkemeler tarafından yargılanır...

BU AY ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER FOTO GALERİLER

sanalbasin.com üyesidir